Robert Kilen ściąga na polski rząd „10 plag” – napisał „Fanbook” i trudno się z nim nie zgodzić. Tego nie wymyślił nikt wcześniej! 10 plag egipskich w XXI wieku ? To jest możliwe!
Obejrzyjcie rozmowę z Robertem. Autorem, w którego najnowszej książce pt. „10 plag” na polski rząd spada biblijna klątwa. Dziennikarka zwana Furią pomaga ABW w ustaleniu, kto sprawia, że rzeki krwi, szarańcza i inne plagi stają się rzeczywistością. Robert zdradza w wywiadzie, jak dostosowywał biblijne plagi do polskich realiów, dlaczego napisał thriller polityczny, a przy okazji wyjaśnia, co myśli o świecie polityki, mediów i public relations.
Iwona Borawska z Radia Gdańsk zaprosiła Roberta Kilena do audycji „Wspólne czytanie z Radiem Gdańsk”. To była ciekawa i inteligentna rozmowa radiowca z radiowcem-pisarzem. Oczywiście dotyczyła najnowszej książki „10 plag. Mówią na nią Furia”.
Usłyszycie o tym, jak kreuje się bohaterów, którzy pozostają w pamięci czytelnika? Jak pisać tak, żeby czytelnik nie mógł oderwać się od książki? Skąd biorą się pomysły na niezwykłe i realne przeniesienie 10 plag egipskich na teren Polski? Jak dziennikarz może zabrać czytelników za kulisy tego co dzieje się w rządzie, sejmie i mediach oraz jak tworzyć powieść, która może konkurować z serialami na Netfilksie?
Posłuchajcie audycji, bo warto!
SZALENIEC czy ZAMACHOWIEC? Kto stoi za wywoływaniem 10 egipskich plag w Polsce ? – pyta się Super Ekspres.
Thriller „10 plag. Mówią na nią Furia”, Roberta Kilena dostarcza świetnej rozrywki, ale też otwiera oczy na mechanizmy świata polityki -czytamy w Super Ekspresie. „Moja wicepremier jest osobą bezwzględną, która po trupach idzie do celu. Zadaję nawet w książce pytanie – czy człowiek, który w ten sposób buduje karierę, jest dobrym wyborem dla kraju?” – mówi Robert w wywiadzie. Polityczny szantaż, gra wzajemnych zależności – „10 plag…” buduje napięcie i wciąga – komentuje SE. Zapraszamy do lektury wywiadu i obejrzenia specjalnego filmu opowiadającego o treści książki.
Warto przeczytać obszerny wywiad w najnowszym dwumiesięczniku Fanbook, który z Robertem przeprowadziła Magdalena Mądrzak. Jest mowa o tym skąd w „Ogniu jeziora” wzięli się wikingowie, gdzie Kilen ukrył Maksa Kellera, dlaczego akcję napędzają głównie kobiety i kiedy pojawi się …FURIA!!! Już wyjaśniamy. Furia będzie bohaterką serii nowych książek Roberta Kilena. Rasowych i nie ukrywamy, krwawych kryminałów. To bohaterka, jak mówi Kilen, której nie można się oprzeć. Przy okazji zapowiada tez kolejną książkę z Maksem Kellerem w roli głównej. Musicie przeczytać ten wywiad! Polecamy numer Fanbooka na grudzień i styczeń.
Robert Kilen w programie CHIP w TVP3. Z powodu pandemii spotkanie odbyło się w wersji online. Gospodarz programu Tomasz Łysiak już na samym początku wywiadu podkreśla charakterystyczną formę powieści sensacyjnej Roberta. Potem jest dużo o wikingach, inspiracjach z których czerpie autor pisząc powieści, fascynacji książkami sensacyjnymi i planach na przyszłość. „Misternie konstruuję akcję więc czytelnik ma wiele zabawy, żeby rozwikłać kto jest kim i jakie będzie rozwiązanie” – mówi Robert Kilen o najnowszej powieści „Ogień jeziora”. Ale to samo można powiedzieć także o poprzednich książkach: „Czarcie” i „Krwi Illapa”.
Robert Kilen w ogniu pytań Magdaleny Mądrzak. Jeżeli i wy chcielibyście wiedzieć co ma wspólnego Kilen z wikingami albo czy faktycznie Mieszko I był wikingiem, po co złoczyńczy zniszczyli świątynię Wang w Karpaczu, co w książce robią kobiety na szybkich motorach, gdzie autor ukrył głównego bohatera Maksa Kellera, co to jest „OKOŃcówka świata” i czy będzie z tej książki serial – to zapraszamy do obejrzenia wywiadu dla Fanbooka.
Trudno jest opowiadać o akcji powieści sensacyjnej, zwłaszcza tak jak ta, bogatej w zwroty akcji, bawiącej się z czytelnikiem, zwodzącej go na manowce, i robić to bez spojlerowania, ale chyba tym razem się udało.
Pandemia wielu osobom pokrzyżowała plany i wykasowała wiele wydarzeń z kalendarza. Podobnie było z wydaniem trzeciej powieści Roberta Kilena. Książka miała się ukazać wiosną zeszłego roku a w tym roku miała być premiera kolejnej (obie były napisane). Teraz, kiedy życie w końcu wraca do normy, miło nam poinformować, że wracamy do cyklu wydawniczego. JUŻ JEST W KSIĘGARNIACH !!!Trzecia, po „Krwi Illapa” i „Czarcie”, powieść sensacyjno-przygodowa Kilena zatytułowana „Ogień jeziora”. Akcja książki rozgrywa się na północy – Polski i Europy. Zagadka dotyczy tajemnic: pewnego jeziora, ognia, polskich władców i pradawnych wojowników. Do akcji znów wkroczy ABW. Czy i tym razem agencja poprosi Maksa Kellera o współpracę i wyśledzenie groźnego przestępcy? Co tym razem zagraża bezpieczeństwu, nie tylko Polski ale i całego świata?
Akcja nowej powieści sensacyjno-przygodowej Roberta Kilena toczy się na północy, Polski i Europy. Zagadka dotyczy tajemnic : pewnego jeziora, ognia i pradawnych wojowników. Do akcji znów wkroczy ABW. Czy i tym razem agencja poprosi Maksa Kellera o współpracę i wyśledzenie groźnego przestępcy ?
Jak zainteresować Polaków ciekawymi miejscami w Polsce ? Nie każdy sięgnie po przewodniki. O wiele lepszym sposobem jest umiejscowienie akcji wymyślonej historii w wyjątkowych miejscach. Skoro filmy czy seriale mogą promować różne piękne rejony naszego kraju, dlaczego pisarze nie mieliby robić tego w książkach. W „Krwi Illapa” były to Pieniny, tajemnicze zakątki i pałace Dolnego Śląska. W „Czarcie” jest Lubelszczyzna, zamek królewski w Lublinie – miejsce z ciekawą i mroczną historią, Pałac Zamoyskich w Kozłówce – unikat na skalę europejską, czy podziemna trasa w korytarzach z kredy w Chełmie. Jest też opowieść o wypalonej na drewnianym stole czarciej łapie. Jak ktoś nie wierzy może ślad diabła zobaczyć w muzeum w Lublinie. Wszystko to spina współcześnie prowadzona akcja z groźnym terrorystą w roli głównej
Robert Kilen był gościem Piotra Kędziora Kędzierskiego w Onet rano. Zobaczcie film a dowiecie się dlaczego Kędzior przez Kilena zarywał noce, czym się różni sensacja od kryminału i jak ciekawostki zbierane podczas podróży po Polsce mogą być inspiracją do napisania książki sensacyjnej. ZOBACZ WYWIAD
Fani przygód Maksa Kellera i powieści sensacyjnych Roberta Kilena znajdą w Gentelmanie i Fanbooku aż trzy strony opowieści o książkach i życiu. Dowiecie się ile jest Roberta w Maksie :-). Jak pisze się powieść, której akcja rozgrywa się w dwóch wymiarach czasowych i jak to sobie uporządkować w głowie. Dlaczego w nowej powieści „Czart” pojawia się postać awangardowego poety z Lublina Józefa Czechowicza. Jest tez mowa o tym, że Polska jest fajna i nie mamy się czego wstydzić . ” Byłem w wielu miejscach na świecie i nie zauważam jakiejś przewagi innych miejsc nad Polską. Nie uważam, że akcja musi się toczyć w Stambule czy w Rzymie, jak u Dana Browna. U nas też są różne fascynujące miejsca i też tam można umieścić akcję książki sensacyjnej i tak samo czytelnik będzie to czytał z wypiekami na twarzy” – mówi Robert Kilen.
To był zimny poranek w Warszawie, ale rozmowa gorąca. Panowie nieprzypadkowo spotkali się pod Zamkiem Królewskim. Na Zamku królewskim bowiem, ale w Lublinie, rozpoczyna się akcja powieści „Czart”. Jak napisał potem Adam Szaja na Facebooku – „To naprawdę dobra sensacja”.
Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania wywiadu udzielonego w Halo.Radio. Rozmowa o „Czarcie”, inspiracjach i niepodręcznikowym pisaniu powieści. Po kilku wywiadach najczęściej powjawiającym się pytaniem jest : „Była Niedzica, był Lublin, Kozłówka i Chełm. Kiedy w powieści Roberta Kilena pojawi się jego rodzinna Warszawa ?”. Okazuje się, że w Warszawie rozpocznie się akcja trzeciej powieści, która ma się ukazać w maju 2020 roku. Miasto wystąpi tam jednak symbolicznie. W wywiadach pojawia się także wiele pytań dotyczących ciekawych historii związanych z różnymi rejonami Polski, w których toczy się akcja powieści. Historie i tajemnice dotyczą przeszłości, ale nie zapominajmy, że ich rozwiązania agent specjalny Maks Keller i jego ekipa szukają we współczesności. Dlatego „Czart” to przede wszystkim książka sensacyjna, z historycznym i ciekawostkowym tłem. POSŁUCHAJ !
Jak się okazało mieszkańcy Lublina nie mają za złe Robertowi Kilenowi, że w książce „Czart” dochodzi do wysadzenia część Zamku Królewskiego znajdującego się w centrum miasta. Przeciwnie, byli zaskoczeni, że w Lublinie można umieścić sporą część akcji powieści sensacyjnej. Zdziwieni, że na ulicach, którymi codziennie przejeżdżają i spacerują, zostały umieszczone sceny jak z filmu, z terrorystami i super agentem w roli głównej. W książce dość istotną rolę odgrywa także jeden z wierszy lubelskiego poety katastrofisty Józefa Czechowicza, co też zostało podkreślone podczas spotkania.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z wywiadu Roberta Kilena udzielonego w Radiu Dla Ciebie. Autor opowiada w nim skąd zainteresowanie Lublinem, w którym rozpoczyna się akcja najnowszej książki sensacyjnej „Czart” ? ( możecie przeczytać fragment tej ciekawej historii także na BLOGU) . Jaki związek ma z rozwiązaniem tajemnicy pałac w Kozłówce i jaką niezwykłą historię ma to miejsce. Czy podobnie jak Robert Kilen uważacie, że książki mogą zachęcić do zwiedzania Polski ? Miejsca związane z akcją „Czarta” możecie oglądać w naszej GALERII . Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia rozmowy. ZOBACZ WYWIAD
Jak znany radiowiec zaczął pisać książki sensacyjne ? Pierwszą byłą „Krew Illapa” , najnowszą jest „Czart”. Jak autor łączy pasję podróżowania z pisarstwem ? Zapraszamy do oglądania , najlepiej przy filiżance dobrej kawy .
„Czart”, czyli druga książka sensacyjna Roberta Kilena już do kupienia w księgarniach stacjonarnych i punktach Inmedio a także do zamówienia w księgarniach internetowych. Pod tym linkiem możecie wybrać księgarnię i cenę, która najbardziej wam pasuje. ➡️ ceneo.pl 📚 Zapraszamy do lektury pełnej sensacji.
Atak terrorystów na zamek w Lublinie. Zamach w podziemnej trasie turystycznej w Chełmie. Diabelskie tajemnice pałacu w Kozłówce. Polowanie na Czarta i gra służb specjalnych z Polski i Rosji. Najmocniejsza książka tej jesieni. 1944 rok. Sowieci wkraczają do majątku Zamoyskich w Kozłówce. Są tam świadkami makabrycznej śmierci polskich partyzantów. 2019 rok. Terroryści opanowują zamek w Lublinie i biorą zakładników. Czego tam szukają i na czyje zlecenie? Maks Keller, pracujący na zlecenie ABW, ma to wyjaśnić. Nie przypuszcza, że zmierzy się z kimś, kto, jak się wydaje, ma nadprzyrodzone moce. A rozwiązanie może tkwić w interpretacji wiersza Józefa Czechowicza, poety katastrofisty z czasów międzywojnia. Po co ktoś po tylu latach wraca do przeszłości? Rusza szaleńczy wyścig z czymś, co zmieni układ sił na świecie.
Robert Kilen łączy historię Polski ze współczesną intrygą. Sprawnie bawi się konwencją thrillera po to, żeby wciągnąć czytelnika w rozwiązanie zagadki, a gdy ten myśli, że wszystko jest już jasne, następuje zwrot akcji.
Recencje „Czarta” możecie przeczytać na stronie lubimyczytac.pl
Miło nam poinformować, że wydawcą dwóch kolejnych książek sensacyjnych Roberta Kilena będzie oficyna 4eM. Jej załozyciel Michał Chlabicz jest znakomitym partnerem do wspópracy. Razem z autorem mogą razem rozmawiać godzinami nie tylko na tematy związane z książkami.
Fani Pana Samochodzika nominowali książkę sensacyjną „Krew Illapa” do konkursu na Najlepszą Samochodzikową Książkę 2014 roku. Nic dziwnego, przecież w powieści jest przygoda, jest tajemnica, są polskie zamki i klasztory i jest bardzo dobry samochód. Wszystko się zgadza. Na dodatek Robert Kilen jest fanem tej serii i ma w domu wszytskie książki o przygodach Pana Samochodzika.
Znajomi, przyjaciele, słuchacze radia pojawili się na premierze debiutanckiej książki sensacyjnej Roberta Kilena zatytułowanej „Krew Illapa”. Obok gratulacji często pojawiało się zdziwienie i zaskoczenie. Nikt bowiem nie spodziewał się, że znany dziennikarz radiowy i muzyczny ma tak doskonałe pióro, zaskakujące pomysły i wielką wyobraźnię. Czas pokazał, że książka stała się bestsellerem.
Początki akcji tego współczesnego thrillera sięgają XVIII wieku. Na zamku Niedzica, należącym wówczas do węgierskiej rodziny Bereviczy, zamieszkali Indianie z potężnego rodu Amaru, w tym następca tronu Inków. Niedzica miała dać im schronienie przed prześladowcami, którzy podążali za nimi z Ameryki Południowej, przez Wenecję do Polski.